Tregimet e Peterburgut

Nikollaj V. Gogol BK014

New product

Përshkrim i shkurtër

Tregimet e mrekullueshme të Nikollai Gogolit – Nevski Prospekt, Hunda, Portreti, Manteli, Karroca dhe Shënimet e një të çmenduri – të përkthyera mjeshtërisht nga Mitrush Kuteli, në një botim që ia shtojnë vlerën dhe ilustrimet e mjeshtrit-piktor Anastas Kostandini

More details

889 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789995679095
Viti i botimit2012

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Po të duam t’i përcaktojmë me një fjalë, Tregimet e Gogolit janë moderne, kaq moderne sa duket e pabesueshme se u shkruan 200 vite më pare. Sidomos Hunda dhe Shënimet e një të çmenduri... Por si të mos përmendim dhe tregimin e gjatë Nevski Prospekt, ku përshkruhet kaq i gjallë, kaq i prekshëm një i droguar i para dy shekujve?

Jo, kush “zbulon” Gogolin, ka zbuluar letërsinë që nuk vjetërohet kurrë, heronjtë që nuk iu shkon koha dhe ngjallin përherë kureshtje dhe dëshirë për t’i njohur.

 

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages283
ISBN9789995679095
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMitrush Kuteli