Mesimet e Dioles - Ushqim për çdo sëmundje View larger

Mesimet e Dioles - Ushqim per cdo semundje

Diola Dosti-Baftiu A-002815

New product

Përshkrim i shkurtër

Mos harroni, që trupi jonë ka një ligj universal që askush sot nuk ia ka dalë ta mundë. Është Ligji i Karmës, i cili në literatura fetare përshkruhet si ‘ç’do mbjellësh, do korrësh’. Ujiteni trupin me fruta dhe perime apo me produkte të natyrës dhe rezultati juaj, do të jetë burim frymëzimi për brezat pasardhës. Ujiteni trupin tuaj me plehëra industrial dhe ajo çfarë do t’ju mbetet për të thënë do të jetë.

 

More details

7 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magjia e librit
ISBN9789951693219
Viti i botimit2019

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Industria ushqimore po bën namin dhe arrin deri aty sa paguan shkencëtarët, paguan eksperimentet, paguan edhe minjtë brenda eksperimentit, që të dalë rezultati që ata duan. Kanë arritur deri aty sa e kanë cilësuar edhe sheqerin të pafajshëm, kundrejt sëmundjeve metabolike.

Këto nuk janë shpikje të miat (sigurisht që ka edhe receta të miat që i kam provuar tek vetja dhe të tjerët). Por unë nuk jam qëllim i këtij libri, është ‘zgjimi i klientëve’, duke i pajisur ata me njohuritë bazë se si të zgjedhin një produkt tamam bio dhe mos të gënjehen nga njerëz që i shohin si dollarë dhe jo si individë për të cilin duan të kujdesen me produktet e tyre. Janë të përshkruara për secilën sëmundje disa kura, që do të thotë që ju mund të përdoni atë që j’u përshtatet më shumë, por edhe nëse nuk funksionon një kurë, mund të provoni një tjetër. Të kemi parasysh që këto kura nuk zëvendësojnë asnjëherë vizitën, kontrollin, diagnozën dhe trajtimin e mjekut.

Nëse ju vendosni ta përdorni atë pa shkuar te mjeku, përgjegjësia bie vetëm mbi ju. Pa u ndaluar shumë në shkencë, por duke hyrë direkt në zbatim të formulave.

Edhe diçka për fund. Mos harroni, që trupi jonë ka një ligj universal që askush sot nuk ia ka dalë ta mundë. Është Ligji i Karmës, i cili në literatura fetare përshkruhet si ‘ç’do mbjellësh, do korrësh’. Ujiteni trupin me fruta dhe perime apo me produkte të natyrës dhe rezultati juaj, do të jetë burim frymëzimi për brezat pasardhës. Ujiteni trupin tuaj me plehëra industrial dhe ajo çfarë do t’ju mbetet për të thënë do të jetë.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages244
ISBN9789951693219
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1