Si të kurohemi me ushqime View larger

Si te kurohemi me ushqime

Ciro Vestita PE0211

New product

Përshkrim i shkurtër

Këshillat e një dietologu për të shpëtuar shëndetin tuaj

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340018
Viti i botimit2006

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ciro Vestita është diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Piza në vitin 1976 dhe është specializuar në pediatri me temë diplome "Obeziteti infantil". Aktualisht punon si dietolog dhe filoterapist në Piza, Firence dhe Romë. Është përgjegjës i Klinikës së Fitoterapisë pranë Asli të Pizës.

Mban leksione mbi fitoterapinë dhe ushqyerjen pranë Universitetit të Pizës. Ka bashkëpunuar me kanalin Rai Uno për emisionet "Linja e Gjelbër" dhe "Prova e kuzhinierit" me Antonella Clericin dhe Giuseppe Bigazzin. Për Rai Eri ka botuar "Bimët që na shërojnë" (2003) si dhe librin "Farmacia dhe ndarja e ushqimeve" (dy vëllime) në bashkëpunim me Giuseppe Bigazzin.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages168
ISBN9789994340018
Shtëpia botueseI cibi che curano
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiEnkela Dalipi