Kuzhina sot për çdo familje View larger

Kuzhina sot per cdo familje

Grup autorësh TO0350

New product

Përshkrim i shkurtër

Me shume se 400 receta gatimi, me nje sukses te garantuar per cdo rast dhe per cdo shije. Me ilustrime me ngjyra..

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789992718579
Viti i botimit2009

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kuzhina sot për çdo familje është libër kuzhine i përkthyer, i cili përmban 400 receta mjaft të vlefshme për të gjithë ata që duan dhe adhurojnë gatimin.

Në libër recetat janë vendosur në mënyrë të përshkallëzuar, duke filluar që nga antipastat dhe ushqimet e lehta, supat, mënyra e mrekullueshme e gatimit të makaronave italiane, picat, vezët, peshku, mishrat e llojeve të ndryshme, mënyrat e gatimit të bukës, turshitë, salcat, e deri tek ëmbëlsirat, recetat e të cilave në këtë libër.

E veçanta e këtij libri është se çdo recetë shoqërohet me figura me ngjyra (1-2) ku duket qartë ajo që është gatuar si dhe përbërësit që duhen për ta gatuar. Librin e karakterizon edhe rregullsia e vendosjes së kapitujve: 400 receta të organizuara në 24 "kapituj", secili i dhënë me të gjitha imtësitë ku ndërthuren aq bukur elementë të kuzhinës italiane, franceze, indiane etj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages276
ISBN9789992718579
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
Përmasat12x18