Enciklopedia e kuzhinës mesdhetare View larger

Enciklopedia e kuzhines mesdhetare

Grup autorësh TO0349

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ofron një paketë të plotë të recetave tradicionale, që vijnë nga i gjithë pellgu i Mesdheut: Italia, Franca jugore, Spanja, Afrika e Veriut, Lindja e Mesme, Greqia, Shqipëria dhe vendet e tjera ballkanike.

                

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789992719362

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çdo recetë është e tillë që t'u përgjigjet kërkesave të kuzhinës moderne, por pa humbur asgjë nga vërtetësia e saj. Rreth 200 ilustrime me ngjyra udhëheqin hap pas hapi në realizimin e këtyre gatimeve të veçanta dhe të shijshme, të cilat mund të përgatiten pa vështirësi dhe duke u argëtuar, falë këshillave të përpikta dhe sugjerimeve që plotësojnë këto receta, të pasuruara shpesh edhe me informacione shtesë mbi lëndët ushqimore, njoftime historike dhe anekdota të folklorit lokal.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages256
ISBN9789992719362
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat24x29