Reduced price! Kodi i obezitetit – zbulimi i sekreteve te renies ne peshe View larger

Kodi i obezitetit – zbulimi i sekreteve te renies ne peshe

Jason Fung A-000673

New product

Përshkrim i shkurtër

Gjithçka tek e cila keni besuar për rënien në peshë është e gabuar. Shtimi në peshë dhe obeziteti tek të gjithë ne kontrollohen nga hormonet dhe vetëm duke kuptuar efektet e insulinës dhe rezistencën ndaj insulinës mund të arrijmë humbjen e qëndrueshme në peshë. Pse insulina është çelësi për të kontrolluar peshën e trupit

More details

456 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Jetart
ISBN9789928468208

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në këtë libër provokues dhe të formuluar thjesht-e-qartë, dr. Jason Fung-u paraqet një teori origjinale dhe të fuqishme për obezitetin, duke na dhënë njohuri për ushqyerjen e duhur. Përveç pesë hapave bazë, ai paraqet shprehi për të përmirësuar në mënyrë afatgjatë shëndetin tuaj, si dhe për të mbajtur nën kontroll nivelet e insulinës.

 Dr. Fung-u shpjegon se si të agjëroni me ndërprerje, për të thyer ciklin e rezistencës ndaj insulinës dhe të arrini një peshë normale në mënyrë të qëndrueshme.

REVIEWS

“I pasur me njohuri të shumta, por çuditërisht edhe gazmor. Lexojeni për të kuptuar pse bota “u shëndosh”, si ta ndryshojmë këtë dukuri dhe si të arrini të dobësoheni ju vetë”.

- ANDREAS EENFELDT, MD, themelues i “Dietdoctor.com”

“Fung-u fokusohet te përhapja kaq e gjerë e rezistencës ndaj insulinës, si dhe ofron zgjidhje konkrete, jashtë kornizave të zakonshme mjekësore, të cilat janë çelësi për të përmirësuar shëndetin”.

- JIMMY MOORE, autor i librave “Keto Clarity” dhe “Colesterol Clarity”

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages360
ISBN9789928468208
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMerita Hysa
I ri1