Shenja, diagnoza dhe keshilla nga mjeket me te mire View larger

Shenja, diagnoza dhe keshilla nga mjeket me te mire

Grup autorësh A-005414

New product

Përshkrim i shkurtër

Udhëzues për shëndetin dhe sëmundjet më të shpeshta te njeriu. Libri “Shenja, diagnoza dhe këshilla nga mjekët më të mirë” është një udhëzues për shëndetin, funksionimin e trupit dhe trurit si një kombinim perfekt, duke u fokusuar me hollësi për sëmundjet më shpeshta që prekin organet dhe proceset jetësore te njeriu.

More details

894 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN9789928234506
Viti i botimit2020

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Janë identifikuar 25 sëmundjet më të shpeshta te njeriu dhe për secilën prej tyre përzgjidhen për këshillim ekspertët më të njohur.

Pra, për çdo temë, apo sëmundjen përkatëse, kemi ekspertizën e një mjeku apo grupi mjekësh, të cilët, nga ana e tyre, i referohen gjithë përvojës dhe së mjekësisë në shkallë botërore.

Merita e autorit të këtij libri është jo vetëm përzgjedhja dhe përkthimi i saktë në gjuhën shqipe, por edhe ofrimi i informacionit shkencor me një gjuhë të thjeshtë, të qartë dhe të kuptueshme për lexuesin shqiptar.

Për çdo organ, mekanizëm apo proces jetësor të njeriut jepen informacione të qarta dhe të dobishme, shpjegohet qartë funksioni, ndërlidhja dhe ndikimi i pjesës më vete dhe si pjesë e një të tëre.

Për sëmundjet jepen shenjat paralajmëruese, ndryshimet dhe ndikimi i sëmundjes në organizëm, jepet diagnostifikimi dhe protokollet e kurimit. Për çdo argument ka ilustrime me shembuj dhe fakte, histori suksesi apo dështimi, si edhe deri ku ka arritur mjekësia moderne në parandalimin, identifikimin dhe kurimin e sëmundjeve.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages240
ISBN9789928234506
RedaktoriNaim Zoto
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1