Shteti i Judejve

Theodor Herzl KOM0005

New product

Përshkrim i shkurtër

Përpjekje për një zgjidhje moderne të çështjes së Judenjve.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Kompass
ISBN9789928444530
Viti i botimit2018

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Me publikimin e kësaj trajtese, unë vetë e quaj detyrën time të kryer. Do ta mar përsëri fjalën vetëm nëse sulme kundërshtarësh me peshë do të më detyrojnë për këtë, ose nëse është e nevojshme që të rëzohen kundërshtime të paparashikuara apo të eleminohen gabime.A është ende jo e drejtë kjo që them sot? A është ajo e parakoshme? Vuajtjet e judenjve nuk janë ende aq të mëdha? Do ta shohim. Varet pra nga vetë judenjtë, nëse kjo trajtesë shtetërore si fillim do të shihet si një roman shtetëror ose jo. Nëse brezi i sotshëm është ende shumë i shurdhër, do të vijë një tjetër, më i lartë, më i mirë. Judenjtë që e duan, do ta kenë shtetin e tyre dhe do ta meritojnë atë".

                                                                                                                          Theodor Herzl

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages104
ISBN9789928444530
Shtëpia botueseDer Judenstaat
RedaktoriLluka Qafoku
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindita Komani
HistoryEuropa