Historia e Skenderbeut View larger

Historia e Skenderbeut

Fan Noli BUE069

New product

Përshkrim i shkurtër

Historia e Skënderbeut është një vepër shkencore e nivelit shumë të lartë, sidomos për shënimet kritike mbi veprat e autorëve të shumtë që kanë shkruar mbi Skënderbeun, ashtu edhe mbi personalitetet dhe ngjarjet historike që kanë pasë lidhje me epopen tonë kombëtare.

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99943-31-01-9
Viti i botimit2004

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Historia e Skënderbeut është një vepër shkencore e nivelit shumë të lartë, sidomos për shënimet kritike mbi veprat e autorëve të shumtë që kanë shkruar mbi Skënderbeun, ashtu edhe mbi personalitetet dhe ngjarjet historike që kanë pasë lidhje me epopen tonë kombëtare. Dobija më e vyer e kësaj vepre qëndron në orvatjen e autorit për të dalluar faktet nga legjendat dhe paragjykimet. Mjerisht, tue dashtë me interpretue ngjarjet historike mbas theoris marksiste, Imzot Noli sikur mundohet me e futë Skënderbeun në kallëpin e nji shefi gueriljesh të kohës sonë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages123
ISBN99943-31-01-9
Viti i botimit2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë