Sovranitete te levizshme, Kujtesa, konfliktet, dhuna ne Ballkanin e eres globale View larger
Pjesë nga libri

Sovranitete te levizshme, Kujtesa, konfliktet, dhuna ne Ballkanin e eres globale

Mariella Pandofli DK0061

New product

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të këtij libri është e ashtuquajtura retorikë humanitare që vitet e fundit është shfaqur me forcë në marrëdhëniet ndërkombëtare.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët161
ISBN978 99956 750 1 1
Viti i botimit2009

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në qendër të këtij libri është e ashtuquajtura "retorikë humanitare" që vitet e fundit është shfaqur me forcë në marrëdhëniet ndërkombëtare, e mishëruar disa herë me ndërhyrje ushtarake, por më shpesh me të ashtuquajturat "ndërhyrje humanitare". Fokusi i saj bie në mënyrë të veçantë në efektin që kjo strategji ndërkombëtare e ndërhyrjes humanitare ka pasur në Ballkanin Perëndimor, duke u përqendruar sidomos në rastin e Shqipërisë dhe të Kosovës që autorja i njeh më mirë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët161
ISBN978 99956 750 1 1
Viti i botimit2009
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiVirgjil Muçi