Shtypshkronja e Voskopojes 1731-1769 View larger
Pjesë nga libri

Shtypshkronja e Voskopojes 1731-1769

Max Demeter Peyfuss DK0060

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është pa dyshim hulumtimi më i plotë ndërdisiplinor kushtuar shtypshkronjës së Voskopojës dhe përgjithësisht historisë së këtij qyteti.

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
Fletët220
ISBN97899927 780 2 4
Viti i botimit2012

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Është pa dyshim hulumtimi më i plotë ndërdisiplinor kushtuar shtypshkronjës së Voskopojës dhe përgjithësisht historisë së këtij qyteti. Analizat e hollësishme kritike të kësaj monografi e të mbështetur në një bibliografi shteruese, janë një vëzhgim i mprehtë mbi historinë kulturore dhe shpirtërore të Voskopojës dhe një pikënisje për e domosdoshme për punën e historianit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët220
ISBN97899927 780 2 4
Viti i botimit2012
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiGjergj Misha