Epiri i Jugut, Çamëria View larger

Epiri i Jugut, Cameria

Romeo Gurakuqi-Katerina Çabri UE0015

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky botim është një përpjekje për njohjen e së vërtetës historike të periudhës moderne të rajonit tokësor ku dy blloqe kompakte etnike, greke dhe shqiptare, bashkohen së bashku në Epir. Libri realizohet si projekt falw kontributeve tw disa personaliteteve si: Romeo Gurakuqi, Sami Repishti, Ferit Duka, Ledia Dushku, Ksenofon Krisafi, Fatmira Rama, Selman Sheme dhe Mentor Nazarko. Botimi i drejtohet komunitetit shkencor dhe jo shkencor, brenda dhe jashtë vendit

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789928190000
Viti i botimit2014

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages346
ISBN9789928190000
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
Numri i botimeveParë