Shqiptar dhe shqa: Histori popujsh permes dy emrave etnike View larger

Shqiptar dhe shqa: Histori popujsh permes dy emrave etnike

Bardhyl Demiraj NA0014

New product

Përshkrim i shkurtër

Emri etnik i shqiptarëve: si "arbërit" u bënë "shqiptarë": kur del për herë të parë ky emërtim dhe si e fitoi shqiptar statusin e emrit të ri etnik në garë me emërtimin e vjetër arbër. Po emri etnik i fqinjve të veriut "shqa", emërtim për sllavët, ç'lidhje ka me emrin "shqiptar".

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978 9928 109 75 0

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages248
ISBN978 9928 109 75 0
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë