Keshtu foli Zarathustra – Pema View larger

Keshtu foli Zarathustra – Pema

Friedrich Nietzsche A-003603

New product

Përshkrim i shkurtër

Friedrich Nietzsche ka qenë një ndër mendimtarët më subversiv dhe revolucionar në filozofinë perëndimore dhe Kështu foli Zarathustra mbetet vepra më e famshme dhe më me ndikim e tij. Përshkruan profetin antik persian Zarathustrën dhe zbritjen e tij nga vetmia në male për t’i treguar botës se Zoti ka vdekur dhe se Mbinjeriu, mishërimi njerëzor i hyjnores, është pasardhësi i tij.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721479
Viti i botimit2018

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Me fuqinë që shndrit dhe poetikën madhështore, Niçe argumenton se kuptimi i jetës nuk duhet kërkuar në devocionet fetare a nënshtrimet përulëse por në forcën e jetës së plotfuqishme: pasionante, kaotike dhe të lirë.

Shqipërimi i Lluka Qafokut, të parit përkthyes të Niçes në Shqipërinë paskomuniste, kap thelbin e Niçes duke ia sjellë lexuesit shqiptar dëftimin e Niçes dhe duke e ruajtur poetikën e thellë të tij.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages478
ISBN9789951721479
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiLluka Qafoku