Koncepti i politikes View larger

Koncepti i politikes

Karl Schmit A-008056

New product

Përshkrim i shkurtër

Koncepti i politikës (1932) parashtron se koncepti i shtetit e parasheh konceptin e politikës, koncepti i politikës ndryshon nga dallimet në sferat e tjera të veprimtarisë njerëzore, dallimi themelor që i jep kuptimin politikës është ai ndërmjet mikut dhe armikut.

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320780
Viti i botimit2022

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages202
ISBN9789928320780
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMentor Beqa
I ri1