Odisea ne proze (pershtatur per femije)

Homer A-004554

New product

Përshkrim i shkurtër

"Odisea" një përshtatje për fëmijë, në prozë

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789994344444

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

"Odiseja" u krijua, ndoshta, rreth shekullit të tetë para Krishtit. Në 12110 vargjet e saj, ajo u tregon aventurat e rrezikshme të Odisesë (të quajtur Uliks në latinisht), hero grek dhe mbret i Itakës, në Greqinë Perëndimore. Pas rënies së Trojës, Odiseja detyrohet të endet për dhjetë vjet derisa kthehet në shtëpi te gruaja e tij, Penelopa, në Itakë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages119
ISBN9789994344444
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7 - 12 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiLlambro Ruci