Bazat e finances. Hyrje ne institucionet financiare, investime dhe drejtim

Herbert B. Mayo UE0090

New product

Përshkrim i shkurtër

Financa është një disiplinë e gjerë. Megjithëse ajo ka përdorur teorinë ekonomike, parimet e kontabilitetit dhe pasqyrat financiare, financa ka zhvilluar gjithashtu trupin e saj material. Ky i fundit bëhet objekt i tekstit "Bazat e financës: hyrje në institucionet financiare, investime dhe drejtim" të autorit Herbert B. Mayo.

More details

1 Item

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639440

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Teksti trajton tri fusha të financës: institucionet financiare, investimet dhe financat e ndërmarrjeve. Studentët dhe të gjithë specialistët gjejnë në të konceptime dhe interpretime mbi termat, mjedisin dhe mekanizmat e marrjes së vendimit financiar. Analiza dhe interpretimi i njohurive bëhet nga këndvështrimi i përdoruesve dhe ofruesve të fondeve.Teksti ndahet në pesë pjesë: institucionet financiare, mekanizmat financiare, investimet, financa e ndërmarrjes dhe produktet derivate. Problemet numerike të shoqëruara me zgjidhjet me makinë llogaritëse financiare dhe me programin Excel pasurojnë tekstin dhe e bëjnë një mjet mbështetës për përvetësimin e dijeve të marra dhe rritjen e aftësive praktike. Me përkthimin në gjuhën shqipe të ribotimit të 9-të, mbështetet më mirë procesi mësimor në nivele të ndryshme të studimit universitar duke inkurajuar të gjithë studentët dhe të interesuarit e tjerë që të përvetësojnë më mirë aftësitë teorike dhe praktike në financë.

Data sheet

pages636
ISBN9789995639440
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMagdalena Bregasi