Bursa dhe tregu I letrave me vlere ne Shqiperi

Elvin Meka A-007800

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri përmban diskutime, analiza, studime, propozime të ndryshme të viteve 1998 2015.

More details

99 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992839190307

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesa dërrmuese e materialeve, eseve dhe analizave që janë pasqyruar në këtë libër bazohen në fakte, probleme e situata konkrete në Bursën e Tiranës, banka tregtare, vendime të qeverisë shqiptare, zhvillime menaxheriale e strategjike në korporata të ndryshme, segmente e institucione të tregjeve financiare e monetare etj. Për këtë arsye, trajtimi i tyre analitik në këtë botim të ri të autorit është me interes të veçantë, si për studiuesit, akademikët e studentët, ashtu dhe për vetë ecurinë e këtyre institucioneve. Në mjaft raste, konkluzionet e autorit nuk janë thjesht dhe vetëm teorike, por kanë vlera praktike që mund të merren në konsideratë nga institucionet e interesuara.

Data sheet

pages338
ISBN978992839190307
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë