Bazat e menaxhimit, Koncepte dhe aplikime themelore

Stephen P. Robbins/ David DeCenzo UE0091

New product

Përshkrim i shkurtër

"Bazat e menaxhimit" është një libër që inkurajon dhe nxit të lexuarit tek studentët dhe të interesuarit nëpërmjet mënyrës se si janë dhënë konceptet kyçe, nëpërmjet plotësimit të paratesteve dhe pastesteve, në fund të studimit të librit.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639150

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër mbulon konceptet themelore të menaxhimit duke ofruar informacionin e duhur për të kuptuar çështje kyçe: duke ofruar një një fokus praktik, duke përfshirë studimet më të reja kërkimore në këtë fushë, të gjitha të ofruar brenda një formati që mund të ezaurohet brenda një kursi të plotë. Sipas autorëve, menaxhimi nuk duhet studivar vetëm nga perspektiva e menaxherëve kryesorë dhe kompanive milionadollarëshe apo korporatave amerikane. Puna në menaxhim përfshin këdo: që nga supervizorët më të thjeshtë deri tek drejtuesit më të lartë. Bazat e menaxhimit është një libër që inkurajon dhe nxit të lexuarit tek studentët dhe të interesuarit nëpërmjet mënyrës se si janë dhënë konceptet kyçe, nëpërmjet plotësimit të paratesteve dhe pastesteve, në fund të studimit të librit.

Data sheet

pages675
ISBN9789995639150
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRezarta Perri