Liberalizmi ekonomik

Adrian Civici, Selami Xhepa UE0162

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër vjen si frymë për ide liberale në ekonominë shqiptare, por njëherësh edhe si një ftesë për të gjithë politikëbërësit dhe vendimmarrësit, që të hartojnë programe zhvillimi, të menaxhojnë dhe drejtojnë institucione mbi ide të qarta. Prof. Adrian Civici dhe Selami Xhepa kanë listuar 24 mendimtarët liberalë, idetë e të cilave vijnë të përmbledhura në këtë libër në mënyrë koncize dhe të tejet të vlefshme për mbështetësit e rrugës së tretë

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190833
Viti i botimit2016

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages372
ISBN9789928190833
Shtëpia botueseUET Press
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë