Zonja Ingra e Ostrotit View larger

Zonja Ingra e Ostrotit

Henrik Ibsen VEC0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Vepra e Henrik Ibsen është shkruar në vitin 1855. Një dramë historike me një subjekt norvegjian të shekullit të XVI-të, e shkruar në formë klasike me tri unitete: kohën, vendin dhe interesin. Drama përmblidhet në një kohë të shkurtër, brenda një nate dhe luhet në një vend, në kështjellën e Ostrotit, me thelb të çështjes, krizën në shpirtin e Ostrotit. Një botim luksoz i përkthimit unik të Fan S. Nolit.

More details

50 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Vektor Editions
Fletët95
ISBN9789928431806
Viti i botimit2015

600 Lekë

Share

30 other products in the same category:

More info

Në vitin 1397 tre mbretëritë skandinave, Danimarka, Suedia dhe Norvegjia, u bashkuan nën një mbret, duke mbajtur secila një vetëqeverim të plotë. Suedezët dhe Norvegjianët nuk mbetën të kënaqur nga kjo lidhje, pasi të drejtat e tyre nuk u respektuan nga Danezët. Fytyrat skandinave të Ingrës, të Lykës dhe të Skaktalit janë aq të gjalla, sa duket sikur i njohim, sikur i kemi parë rreth nesh me emra e kostume të tjera.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
Fletët95
ISBN9789928431806
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiFan. S. Noli