Reduced price! Puthësi i paligjshëm View larger

Puthesi i paligjshem

Azem Deliu BO0075

New product

Përshkrim i shkurtër

"Puthësi i paligjshëm" është romani i parë i shkrimtarit 20 vjeçar Azem Deliu. Një roman i shkurtër që rreket të rrëfejë mbi konfliktin e individit me shoqërinë, të dashurisë me politikën, të filozofisë me religjionin etj.

More details

79 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928435484

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Në Republikën e Moralistës i riu Ivan Shollohov burgoset për një arsye nga më të papërfytyrueshmet: puthje jashtë orarit të lejuar.

Në një shtet ku privatësia nuk ekziston, ku identiteti është në krizë të vazhdueshme dhe ku gjithkush, gjithkund, është në rrezik, zhvillohet ngjarja e prozës së parë të shkrimtarit 20 vjeçar, Azem Deliu.

Përpjekja nuk shkon kah portretizimi besnik i një diktature, siç jemi mësuar ta shohim në letrat shqipe të pasviteve 90’ por kah një rrëfim dinamik që ka në qendër ankthin e karakterit dhe diktaturën e bën shumëdimensionale: pa kohë dhe pa vend.

Autori Azem Deliu flet në video rreth librit të tij:

 

Data sheet

pages74
ISBN9789928435484
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14x21