Spaçi View larger

Spaci

Maks Velo FB0051

New product

Përshkrim i shkurtër

Proza e Velos mund të kundrohet si një sagë fatesh të shqiptarëve nën diktaturë dhe nën motë të tjera. Tregimet e Velos japin në mënyrë të shkëlqyer kampin e burgut. Skicat bardh e zi me temë burgun janë madhështore dhe të fuqishme. Mua më duket se ato kanë kapur thelbin e barbarisë së jetës në burg

898 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789994356881

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages404
ISBN9789994356881
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër