Perrallat e Ana Tisit View larger

Perrallat e Ana Tisit

Ana Tisi A-007965

New product

Përshkrim i shkurtër

Autorja Ana Tisi sjell nje botim special me perralla te cilat jane ndertuar mbi konstantet universale njerezore si dashuria, falja, xhelozia, egoizmi i papërmbajtur, cmira apo babëzia dhe qe kane vlera te forta edukative dhe zbavitese per lexuesit e vegjel

More details

508 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366122

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

REVIEW

“Në këtë libërth të bukur janë fshehur një tufëz përrallëzash të cilat presin për t’u zbuluar nga secili prej jush. Rrëfimi herë-herë i kapërcen rregullat “morfologjike të përrallës”; në ndonjë rast i respekton mo-ta-mo ato, - por rrëfimtarja e përdor alegorinë si shkopin magjik për të ndërtuar botë këndjellëse imagjinare, duke mbajtur të gjallë karremin e misterit deri në rreshtin e fundit, përmes një gjuhe të latuar dhe të kuptueshme nga lexuesit e vegjël dhe me mesazhe të fuqishme didaktike që dalin natyrshëm nga nënteksti.

Duke i lexuar këto përralla, secili prej nesh zbret nga përmasa imagjinare e tekstit në realen e përditshme, duke reflektuar për disa konstante universale njerëzore si fuqia e dashurisë, falja, xhelozia, egoizmi i papërmbajtur, cmira apo babëzia. Prandaj, unë do të rekomandoja me patjetër që këto pjesëza magjike të lexohen çdo mbrëmje jo vetëm nga lexuesit e vegjël, por edhe nga prindërit, të cilët kanë shumëçka për të mësuar prej tyre, - përpara se vogëlushët të mbyllin syçkat, për tu nisur më tej në botët fantastike të gjumit.

Ky shtegtim, me siguri, do të jetë më i lehtë dhe më i bukur, duke e përndezur dhe vaditur mendjen e fëmijës tuaj me të tilla përrallëza kaq të bukura”.

Dr. Albert Gjoka

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages108
ISBN9789928366122
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 5 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1