Mjek te Ali Pasha View larger

Online only

Mjek te Ali Pasha

Henri Holland BMI0028

New product

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Migjeni
ISBN9789995671822
Viti i botimit2008

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjese nga libri:

Ali Pashën e pashë për të fundit herë mbrëmjen e 7 prillit... Veziri më priti me një mirësjellje të veçantë; më tha se besonte që unë nuk do ta harroja dhe se ai do vazhdonte të shpresonte se në një të ardhme do të kthehesha në Janinë. Ai shprehu dëshirën që t'i shkruaja sa herë të më jepej mundësia dhe t'i jepja këshilla të tjera, që mund t'i duheshin në lidhje me shëndetin. Ai më kërkoi që të përshendesja famijen time nga ana e tij.

Duke mos pasur dëshirë për ta zgjatur më tepër këtë bisedë, u ngrita me shpejtësi për t'u larguar, sigurisht jo pa një ndjenje keqardhjeje. Po largohesha nga një njeri, që cilatdo të ishin zakonet e tij si një udhëheqës tiran i ca njerëzve gjysmë të civilizuar, më kishte tërhequr jashtëzakionisht me aftësitë, bisedat, me mirësjelljen dhe dashamirësinë me të cilën më kishte pritur gjatë disa vizitave që kisha bërë në oborrin e tij.

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages252
ISBN9789995671822
Shtëpia botueseMigjeni
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiArbëra Dobi