Enriko Fermi View larger

Enriko Fermi

HS0043

New product

Përshkrim i shkurtër

Një libër i shkruar thjesht, i kuptueshëm për të gjithë lexuesit, nga bashkëshortja e shkencëetarit te madh, Enrico Fermi, shpikësit e ndërtuesit të parë të reaktorëve bërthamorë.

More details

1000 Items

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një libër i shkruar thjesht, i kuptueshëm për të gjithë lexuesit, nga bashkëshortja e shkencëetarit te madh, Enrico Fermi, shpikësit e ndërtuesit të parë të reaktorëve bërthamorë. Është një model frymëzimi për të rinjtë shqiptarë që studiojnë në shkencat egzakte dhe studiuesit e fushave, por jo vetëm për ta. Suksesi nuk është një tapet i kuq që mund ta sigurojë gjithkush. Ai e ka emrin punë dhe përkushtim i gjatë.