Armiq te popullit, udhetimi i familjes sime per ne Amerike View larger

Armiq te popullit, udhetimi i familjes sime per ne Amerike

Kati Marton FB0101

New product

Përshkrim i shkurtër Kati Marton, gazetare dhe shkrimtare e njohur amerikane me origjinë hungareze, bashkëshortja e diplomatit Richard Holbruk, vjen për publikun shqiptare me librin Armiq të popullit udhëtimi i familjes sime për në Amerikë. Është një dëshmi personale, ku autorja tregon historinë e prindërve të saj, të burgosur nga regjimi komunist në Hungari, të akuzuar si bashkëpunëtorë të CIA-s.

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789951494212

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages307
ISBN9789951494212
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiNikolla Langore