Dhjetor 90. Dokumente dhe materiale View larger

Dhjetor 90. Dokumente dhe materiale

Aleksandër Meksi UE0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Dokumente dhe materiale që vijnë si artefakte për atë që ka ndodhur realisht në fillim vitet '90 nga Aleksandër Meksi, protagonist i asaj kohe si themelues i PD dhe ish-kryeministër. Autori thotë se këto të dhëna të pakundërshtueshme do të pamundësojnë hamendësimet apo sajimet për nga naiviteti dhe dashakeqësia. Meksi pohon se ky ka qenë edhe synimi në përgatitjen e këtij botimi, t'i japë lexuesit, mbështetur në dokumente autentike, një tablo të asaj që ndodhi, por jo opinonet apo kujtimet e protagonistëve, të dhëna në kohë të ndryshme shpesh dhe jo të njëjta.

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639402

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages198
ISBN9789995639402
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane