Izraelitet ne Shqiperi View larger

Izraelitet ne Shqiperi

Josef Jakoel A-006292

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky liber sjell historine reale te jetes se izraeliteve ne Shqiperi permes rrefimit te Josef Jakoel, i cili ka lene nje deshmi te jashtezakonshme per mbrojtjen qe iu jane bere hebrejve gjate Luftes se Dyte Boterore

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Çabej
ISBN9789995635541

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Ne, izraelitët e Shqipërisë, izraelitët që erdhën këtu për të shpëtuar jetën e tyre dhe ata të mbarë botës, jemi dëshmitarë të shpëtimit të izraelitëve që u ndodhën në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kur qytetërimi po njollosej dhe po merrej nëpër këmbë me sadizëm nga barbarët më gjakatarë të historisë njerëzore, këtu po shtjellohej kjo ngjarje që është epope. Shqipëria, ky vend "me katër gure", siç e kishte quajtur një mbret që nuk ngurroi të dërgonte trupat e tij për ta dhunuar, po i jepte Europës dhe botës një shembull që nuk do të harrohet kurrë."

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages173
ISBN9789995635541
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1