Reduced price! Te jetosh, te dashurosh, te kuptohesh View larger

Te jetosh, te dashurosh, te kuptohesh

Leo Buscaglia BCA043

New product

Përshkrim i shkurtër

Thelbi i dashurisë është të dalësh nga vetja dhe të depërtosh te të tjerët. Kur ndalojmë së shqetësuari për të drejtat, ndjenjat, lumturinë e sigurinë tonë dhe fillojmë të shqetësohemi për të drejtat, ndjenjat, lumturinë dhe sigurinë e të tjerëve, atëherë do të gjejmë fuqinë e vërtetë të dashurisë.

More details

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
Fletët206
ISBN99927-33-09-7
Viti i botimit1998

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një cikël leksionesh i profesorit të madh amerikan, mbi tema themelore të jetës njerëzore të trajtuara në mënyrë të kapshme për të gjithë. Dashuria mësohet si çdo gjë tjetër në jetë. Ajo nuk përkufizohet dot me fjalë, mbi të gjitha është një mënyrë të jetuari dhe të bën të ndihesh gjallë. Në qoftë se e përvetëson këtë koncept në mënyrë sa më të plotë, shpjegon autori, mund të marrësh nga jeta shpërblimin më të çmuar - të jesh vetvetja. "E fillova kursin e dashurisë, për shkak të një prej studenteve të mia më të talentuara, që u vetëvra. Ajo nuk shfaqi asnjë shenjë të dëshpërimit të saj. Pastaj një ditë krejt papritur u largua nga kjo jetë. E pyeta veten, 'për çfarë na duhen të gjitha këto mësime, të dish të shkruash dhe të lexosh, kur askush nuk na mëson vlerën e jetës, cilësitë tona unike dhe dinjitetin personal?' Kështu vendosa të filloj kursin e dashurisë duke mos dhënë mësim me plot kuptimin e fjalës, por duke i ndihmuar nxënësit të zbulojnë magjinë e tyre." - Leo Buscaglia

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët206
ISBN99927-33-09-7
Viti i botimit1998
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiZhak Pilika