Al Qaeda ne Europe View larger

Al Qaeda ne Europe

Dritan Demiraj A-005100

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, i treti i një serie me 12 volume, flitet për Al Qaedan (AQ) në Europë.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307255
Viti i botimit2020

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Organizatat e AQ dhe grupet e lidhura me të në Europë, celula e Hamburgut, celula e Sauerlandit, grupi Hofstad, grupi i Luftëtarëve Islamikë Marokenë (MICG), celula e Madridit, celula e Lutonit, Angli, celula e Tiranës, etj.

AQ në Ballkan, Bosnjë Hercegovinë dhe angazhimi i luftëtarëve të huaj shqiptarë, boshnjakë tek alNusra, HTS, ISISi në Irak dhe Siri (20122019) dhe përfshirja e shtetasve me origjinë nga Ballkani në akte terroriste në Europë dhe SHBA. Financimi i AQ në Europë, financimi i OJQve Islamike në Ballkan, sulmet kryesore të AQ në Europë. Sulmet terroriste në Stamboll në vitin 2003, sulmet terroriste të AQ në Madrid në vitin 2004, Londër në vitin 2005 dhe sulmet e tjera në Europë, etj.    

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages488
ISBN9789928307255
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoryEuropa
I ri1