Organizimi politik ne trojet shqiptare

Ksenofon Krisafi UE0116

New product

Përshkrim i shkurtër

Studimet e këtij libri janë të karakterit të mirfilltë juridiko - ndërkombëtar dhe juridiko - kushtetues dhe aty dallohen menjëherë aftësitë e spikatura të autorit në fushën e vet të ekspertizës.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190123

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Diplomacia europiane, e cila një shekull më parë, i sakrifikoi shqiptarët në emër të paqes europiane, pas më shumë se 100 vjetëve, vjen me një borxh të madh, me detyrimin e angazhimit serioz për zgjidhjen e drejtë të të ardhmes së tyre politike. Këtë borxh ajo nisi ta "shlyejë" me kontributin e jashtëzakonshëm që dha për fillimin e korigjimit të padrejtësisë, me krijimin e shtetit të pavarur të Kosovës. Formimi i shtetit të dytë të shqiptarëve, në shkurtin e vitit 2008, si përmbushje e aspiratës dhe e përpjekjeve shekullore të pothuajse gjysmës së popullit shqiptar, është një hap i konsiderueshëm drejt zgjidhjes së çështjes shqiptare, por jo zgjidhja tërësore. Me këtë ngjarje, që ishte po aq madhore sa 28 nëntori i 1912, nisi ringjallja dhe ringritja e shqiptarëve, fatet e ardhme të të cilëve shpresohen të jenë të mbara, sepse kësaj here, ndryshe nga më parë ata kanë përkrahjen dhe mbështetjen e fuqishme të aleatëve të botës euro-atlan-tike, të SHBA dhe të vendeve të BE, me të cilët kanë instaluar dhe zhvillojnë një bashkëpunim të ngushtë e të dobishëm.

Data sheet

pages294
ISBN9789928190123
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë