Fjalori Shqip-Anglisht-Italisht

Jean-Claude Corbiel & Ariane Archambault BED014

New product

Përshkrim i shkurtër

Fjalor pamor trigjuhësh. Shqip - Anglish - Italisht

More details

72 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Edualba Press
ISBN9789992774991
Viti i botimit2007

7 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Fjalor Pamor Trigjuhësh është hartuar në vitin 1982 nga QA International. Ai tashmë është bërë një nga librat më të shitur në botë dhe janë shpërndarë mbi 10 milion kopje në 26 gjuhë në 100 vende të botës.

Fjalori Pamor Trigjuhësh ka një përmbajtje të gjerë dhe shumë të larmishme. Ai trajton të gjitha aspektet e shoqërisë bashkëkohore, u jep lexuesve një shumësi fjalësh e konceptesh, që ndeshen në jetën e përditshme që nga zhvillimet më të fundit në mikrokompjuterët e deri te sportet më të reja.

Ky është një mjet mësimor i habitshëm, i cili indihmon lexuesit jo vetëm tí shohin në pamje të gjalla gjendjet dhe konceptet, por edhe të kuptojnë kontekstin e tyre.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages1028
ISBN9789992774991
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/Anglisht/Italisht
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMajlinda Nishku