Perrallat e Ezopit

Grup autorësh BED004

New product

Përshkrim i shkurtër

Përrallat e Ezopit është një nga botimet më të përshtatshme për fëmijën tuaj nëse doni ti përcillni zgjuarsinë dhe ironinë therëse të Ezopit përmes përrallave të tij: 5 rrëfenjat më të bukura vijnë në këtë përmbledhje. Ato janë: "Gjinkalla dhe milingona", "Breshka dhe lepri", "Miu i fushës dhe miu i qytetit", "Luani dhe miu", "Dhelpra dhe rrushi". Ky libër ka fuqi të jashtëzakonshme edukative për fëmijën tuaj

More details

9 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Edualba Press
ISBN978-9928-121-69-1
Viti i botimit2013

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Një xhinkallë përtace, një breshkë e shpejtë,një miush i zgjuar dhe një luan shumë zemërak.Do të kënaqeni me këto histori të mrekullueshme. Shijoni përrallat e Ezopit. Futuni në botën e përrallave dhe bëhuni dhe ju pjesë e magjive dhe aventurave që ndodhin në këto përralla fantastike. Këtu ka plot histori dhe personazhe që nuk i keni parë dhe dëgjuar asnjëherë!

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages39
ISBN978-9928-121-69-1
RedaktoriTomorr Plangarica
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit6 - 6 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMajlinda Nishku