Online only

Biznesi Nderkombetar

BTI0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ofron një eksplorim të përditësuar dhe të plotë të çështjeve të praktikave të biznesit kombëtar. Eksperienca e autorëve, si ekspertë dhe akademikë, na sjell një tekst të balancuar dhe të sprovuar. Teksti është ndërtuar mbi një bazë të fortë teorish dhe përfshin shembuj aktualë, çështje dhe njohuri që tregojnë sesi këto koncepte zbatohen në bizneset ndërkombëtare.

More details

896 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928400321

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Teksti shtjellon rolin dhe ndikimin e kulturës mbi biznesin ndërkombëtar dhe përfshin një numër hartash botërore të kohës, që ndihmojnë lexuesit të shohin dhe zhvillojnë një perspektivë botërore. Në të janë pasqyruar debatet mbi biznesin ndërkombëtar, si dhe ndikimi i praktikave të biznesit ndërkombëtar mbi shtetet, koorporatat dhe individët. Në tekst gjenden një numër i madh hartash botërore të kohës, që ndihmojnë lexuesit të shohin dhe të zhvillojnë përspektivën botërore. Ky tekst përdor vazhdimisht një qasje të vërtetë botërore me një kujdes të veçantë kushtuar temave që janë kritike për menaxherin ndërkombëtar në një mjedis aktual modern.

Data sheet

ISBN9789928400321
RedaktoriJorgji Qirjako (red.)
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
PërkthyesiJorgji Qirjako