Lombardstreet - tregu i parase dhe historia e Bankes se Anglise View larger

Lombardstreet - tregu i parase dhe historia e Bankes se Anglise

Walter Bagehot HS0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është përkthyer në shumë gjuhë të botës dhe është mbajtur e vazhdon të mbahet si ikonë e librave klasikë të financës dhe bankingut.

More details

101 Items

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mbizotëron një mendim i përgjithshëm se tregu i parasë është diçka e paprekshme dhe e pakuptueshme, diçka që mund të shprehet vetëm me fjalë abstrakte dhe për këtë arsye është krjuar ideja se librat mbi konceptet dhe parimet e parasë janë shumë të vështirë. Për mendimin tim, tregu i parasë është po aq konkret dhe real sa çdo gjë tjetër. Ai mund të shpjegohet me fjalë shumë të thjeshta dhe është vetëm faji i autorit nëse ajo çka ai shkruan këtu nuk është e qartë.