Mjete dhe arme View larger

Mjete dhe arme

Brad Smith MIN0151

New product

Përshkrim i shkurtër

“Mjetet dhe armët: Premtimi dhe rreziku i epokës dixhitale”, i autorëve Brad Smith dhe Carol Ann Browne, hedhur në qarkullim nga Botimet Minerva, në cilësinë e drejtuesve të një prej kompanive më të mëdha dhe më të fuqishme në botë, ofrojnë trajtesa interesante për disa nga çështjet më të mprehta të kohës sonë.

More details

11110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265470
Viti i botimit2022

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mbrojtja e privatësisë, siguria kibernetike, media sociale, dilemat morale për inteligjencën artificiale apo rreziqet ndaj demokracisë janë vetëm disa nga sfidat e trajtuara në këtë libër.

Ky libër hedh dritë mbi disa nga momentet vendimtare të zhvillimit të kësaj kompanie, duke kundërvënë avantazhet e teknologjisë me kërcënimet reale që ajo paraqet.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages376
ISBN9789928265470
Shtëpia botueseTools and arms
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBledar Kurti
I ri1