Reduced price! Skender Cala Mjeshter i Madh ne gjerdanin e arte te kultures kombetare View larger

Skender Cala Mjeshter i Madh ne gjerdanin e arte te kultures kombetare

Halil Rama A-005095

New product

Përshkrim i shkurtër

Një biografi e artistit, këngëtarit, aktorit e regjisorit Skënder Cala. Një përshkrim i repertorit të tij artistik dhe një përmbledhje kujtimesh të miqve e kolegëve të tij.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928256959
Viti i botimit2019

525 Lekë

-25%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Kontributi i jashtëzakonshëm i Skënder Calës për artin tonë kombëtar, vepra e tij, janë një shëmbëlltyrë e pashoqe, që ka lënë gjurmë të thella në mbresat e çdo shqiptari dhe jam i bindur që do të vazhdojë të jetojë brez pas brezi si një dëshmi e artit, kinematografisë dhe folklorit shqiptar", shkruan në parathënien e librit ish Presidenti i Republikës, Bujar Nishani.         

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages200
ISBN9789928256959
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë