Reduced price! Jeta ime View larger

Jeta ime

Bill Clinton BD0383

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i ish-Presidentit Bill Klinton, Jeta ime, është një portret i plotë dhe i sinqertë i një udhëheqësi botëror, i cili qysh në rininë e tij vendosi të vinte në shërbim të publikut dhuntitë intelektuale dhe politike, si dhe aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të punuar fort.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333267
Viti i botimit2005

1 512 Lekë

-20%

1 890 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri tregon për ecurinë e një amerikani të jashtëzakonshëm, i cili, falë energjive dhe përpjekjeve të mëdha, bëri udhëtimin e vështirë nga qyteti Houp i Arkansasit në Shtëpinë e Bardhë - një udhëtim nëpër jetën e tij, ku shquhet interesi i veçantë që ka ai për procesin politik: në kolegj, në punën si stazhier për senatorin Uilliam Fulbrait; në Oksford, kur u bë pjesë e lëvizjes së protestës kundër luftës në Vietnam; në Fakultetin e Drejtësisë të Jeilit, kur zhvilloi fushata në terren për kandidatët demokratë; kur u kthye në Arkansas, kur kandidoi për në Kongres, si prokuror i përgjithshëm dhe si guvernator.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages816
ISBN9789994333267
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPranvera Xhelo