Kristaq Rama : monografi View larger

Kristaq Rama : monografi

Suzana Kuka (Varvarica) ZEN0042

New product

Përshkrim i shkurtër

Nisem të mendoj dhe të hedh në letër, pastaj në baltë skicë idetë... Është e vështirë të ndërtosh diçka, pa menduar më parë për një këndvështrim origjinal e të freskët, pa përsëritur atë, që është arritur më parë. Kjo mendoj unë, është udha dialektike e cilësisë së artit. Duke u ndodhur në kërkesa të tilla kërkoj dhe eksperimentoj mbi ide e mendime...

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789992794836
Viti i botimit2005

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages256
ISBN9789992794836
RedaktoriPerikli Jorgoni
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBenet Koleka (përkth. në angl.)