Ronald Regan - Kur ne politike mbreteron karakteri View larger

Ronald Regan - Kur ne politike mbreteron karakteri

Peggy Noonan A-008563

New product

10000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928195036

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ne jetojmë në një botë e cila në aq shumë mënyra është formësuar nga vullneti dhe nga zemra e tij. Si president, Ronald Regani besonte në mënyrë të padyshimtë se tirania është e përkohshme, se kombi ynë ka mirësi të papërsëritshme dhe duhet të mbetet në mënyrë të papërsëritshme i fortë, se Zoti mban anën e drejtësisë, sepse të gjitha të drejtat tona janë dhurata të vet Atij. ...Disa arritje zbehen me kalimin e kohës. “Ajo çka ne deshëm, ajo çka ne luftuam, ishte një komb më i forte në një botë më paqësore... Vlerat që solli Ronald Regan në sjelljen e Amerikës në botë nuk do të ndryshojnë.

Optimizmi i Ronald Reganit ishte përcaktues për karakterin e tij dhe po ashu, ai ishte përcaktues edhe për presindencën e tij. Ky optimizëm që ishte më shumë sesa një veçori e mendjes, buronte prej besimit të thellë në fuqinë dhe të ardhmen e idealeve amerikanë. Demokaracitë e mëdha, besonte ai, ndërohen mbi themelet e fortë të mirëkuptimit... Çdo qeveri e cila është e ngritur ,mbi shtypjen është e ngritur mbi rërë.

Data sheet

pages372
ISBN9789928195036
Shtëpia botueseWhen Character Was King: A Story of Ronald Reagen
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArian Starova
I ri1