Ambasadorët tanë View larger

Ambasadoret tane

Valbona Nathanaili UE0007

New product

Përshkrim i shkurtër

Të jesh ambasador nuk do të thotë të jesh një thjeshtë përfaqësues i vendit tënd në vend-mision, por njëherësh të dëshmosh edhe vlera personale. Këto thesare gjurmon Valbona Nathanaili në një botim special ku hedh dritë mbi atë ç'ka arti dhe letërsia i kanë dhënë diplomacisë dhe anasjelltas: Të gjithë diplomatët e karrierës, që nga Javer Malo, Misto Treska, Jusuf Vrioni, Luan Rama, Ylljet Aliçkaj, deri te Agim Nesho, Arben Cici, Vasil Nathanaili, Shaban Murati, etj., paraqiten te lexuesi në dy këndvështrime, përmes analizës, punës kërkimore dhe dokumenteve që ka përdorur autorja.

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190062

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages158
ISBN9789928190062
Shtëpia botueseUET Press & MAPO Editions
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane