Enver Hoxha - ΕΝΒΕΡ ΧΟΤΖΑ View larger

Enver Hoxha - ΕΝΒΕΡ ΧΟΤΖΑ

Blendi Fevziu A-006283

New product

Përshkrim i shkurtër

"Enver Hoxha", e para biografi, kontraverse, e shumëdebatuar, e bazuar në dokumentet e arkivit personal të diktatorit dhe në rrëfimet e atyre që e njohën dhe punuar për shumë vite me radhë. E shkruar në një stil gazetaresk, mbetet ndër librat referencial për të njohur botën e ndërlikuar të atij që sundoi për rreth 40 vjet Shqipërinë. Ky është botimi në greqisht i këtij libri, më i shituri në Shqipëri, pas perkthimeve në disa gjuhë të tjera.

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320353
Viti i botimit2020

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages380
ISBN9789928320353
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1