Biznesi i shekullit XXI

Robert T. Kyrosaki, Sharon L. Lechter BEL0060

New product

Përshkrim i shkurtër

Ndryshe nga shkollimi tradicional që të mëson të bëhesh nëpunës i zellshëm, i varur nga të ardhurat e vogla, ky libër të mëson që ti bësh gjërat vetë në mënyrën sesi e nis një biznes nga zero. Nëse ke nisur të bësh diçka në jetën tënde, nëse ke filluar një aktivitet, ky libër duhet të jetë udhëzuesi jot praktik...

More details

968 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

TITANIK
ISBN9789951544047
Viti i botimit2013

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

1. Të krijosh një biznes tëndin që është mënyra më e mirë për t'u bërë i pasur. Nxit nisma të reja të aftësimit dhe të arsimimit profesional , finaciar, tregtar...

2. Të krijosh rrjetin e shpërndarjes dhe të marketing-ut të prodhimeve, shërbimeve, konsultimeve tuaja. Përshembull, Rockfeleri arriti të bëhej një nga njerëzit më të pasur në botë, jo vetëm pse shpoi tokën për të gjetur naftë, por edhe pse ndërtoi një rrjet pikash furnizimi me benzinë, siguroi kamionë, anije dhe naftësjellës për shpërndarje.

3. Të mëson të administrosh, të investosh, ta shtosh intelegjencën emocionale, shpirtërore, të lidershipit, të menaxhimit, të të menduarit, në mënyrë kreative, pastaj të veprimit me vendosmëri dhe me guxim.

4. Llojet e shumta të biznesit, duke filluar nga network; ai familjarë, me miqë e me shokë, investime aksionare, blerjen e patundshmërive e të tjera dhe të arrish që paraja të punoj për ty.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages200
ISBN9789951544047
RedaktoriÇeltina Lloshi
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTiranë/Prishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiOltjona Muçaj