Hyrje ne menaxhimin e burimeve njerezore

Paul Banfield/ Rebecca Kay UE0089

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër ju ofron studentëve një grup instrumentesh analitike dhe kuadrosh që janë akademikisht rigorozë, por që gjithashtu ofron depërtime trëndësishme te realitetet, pasiguritë dhe kompromiset që hasin pothuajse çdo ditë specialistët e Burimeve Njerëzore dhe menaxherët e linjës.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789995639433
Viti i botimit2013

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ky libër është shkruar bashkërisht nga një Iektor i Burimeve Njerëzore dhe nga një specialist i lartë i Burimeve Njerëzore, të cilët punuan ngushtë për të gjithë kapitujt. Rezultati është shkrirja e perspektivave akademike dhe praktike, të cilat eksplorojnë mënyrën sesi praktikohen dhe përjetohen Burimet Njerëzore në vendin e punës dhe kështu libri i kapërcen perspektivat idealiste dhe të pjesshme të shumë librave të tjerë. Këtu kemi një qasje të plotë dhe të integruar të Menaxhimit të Burimeve Njerëzore, e cila shmang rrezikun që ta paraqesë Menaxhimi i Burimeve Njerëzore si një seri aktivitetesh të ndara dhe si një funksion të ndarë menaxhimi, të shkëputur nga interesat dhe priori-tetet më të gjera organizative dhe të biznesit. Teksti ofron shembuj të shumtë dhe të bazuar në jetën reale.Të gjithë kapitujt ofrojnë një gamë aktivi-tetesh studentore sfiduese, raste të vogla dhe raste studimore në fund të kapitullit, të cilat mbulojnë një gamë kontekstesh organizative dhe të biznesit, si në Angli ashtu edhe jashtë saj.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages535
ISBN9789995639433
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJonida Bregu