Mesim - besimi 6 - per klasen e gjashte te shkolles 9 - vjecare View larger

Mesim - besimi 6 - per klasen e gjashte te shkolles 9 - vjecare

Mensura Qatoviç MAS0051

New product

Përshkrim i shkurtër Në kuadër të ciklit didaktik të MësimBesimit vjen vëllimi i gjashtë, për klasën e gjashtë të shkollës 9vjeçare. Në këtë vëllim autorja jep njohuri mbi Islamin, duke u fokusuar në njohjen e mësimeve bazë, kuptimin e fjalës Islam si dhe shpjegimin e shtyllave të fesë. Libri është i ndërtuar me një gjuhë të thjeshtë dhe të kuptueshme. Më tej në libër parashtrohet rëndësia që ka për besimtaret namazi dhe agjerimi. Teksti është i pasur edhe me informacione për kulturën islame.

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243713

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages152
ISBN9789928243713
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka