Islami - nje menyre gjitheperfshirese e te jetuarit View larger

Islami - nje menyre gjitheperfshirese e te jetuarit

Ahmed Ferid Moustafa MAS0033

New product

Përshkrim i shkurtër Islami: një mënyrë gjithëpërfshirëse e të jetuarit është një libër i botuar nga dr. Ahmed Ferid Moustafa, së pari në anglisht në vitin 1987, për tu përkthyer më pas në shumë gjuhë të botës si rusisht, kinezisht, altai etj. Tashmë ai i ofrohet në shqip edhe lexuesit shqiptar.

More details

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243386

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Islami: një mënyrë gjithëpërfshirëse e të jetuarit është një libër i botuar nga dr. Ahmed Ferid Moustafa, së pari në anglisht në vitin 1987, për tu përkthyer më pas në shumë gjuhë të botës si rusisht, kinezisht, altai etj. Tashmë ai i ofrohet në shqip edhe lexuesit shqiptar. Në hyrjen e librit autori tregon për këtë ndërmarrje, dhe qëllimin fillestar të tij: Libri im është një përpjekje modeste për ta paraqitur fenë në një mënyrë të drejtpërdrejtë dhe të kujdesshme, që i krijon mundësi lexuesit të njihet me parimet kryesore të Islamit Qëllimi im në këtë punim është tiu mundësojë jomuslimaneve, të konvertuarve të rinj dhe muslimanëve të distancuar nga feja e tyre, që të kene një qasje të re dhe të drejtpërdrejtë të të kuptuarit e Islamit: Feja e më shumë se një miliardë besimtarëve të shpërndarë në 6 kontinente, që jetojnë në zemër të Tokës dhe flasin dhjetëra në mos qindra gjuhë dhe banojnë mbi burimet më të rëndësishme natyrorePër mua kjo është mënyra më e mirë për ti afruar popujt ndërmjet tyre, për të kuptuar njëritjetrin, për të jetuar në paqe dhe harmoni dhe jo në konflikt e luftë. Dr. Ahmed Ferid Moustafa është themelues dhe kryetar i Departamentit të parë të Arkitekturës, në Universitetin e Mbretit Saud (KSU), Rijad, Arabia Saudite, dhe dekan e themelues i Kolegjit të parë të Arkitekturës dhe Planifikimit, në Universitetin e Mbretit Faisal (KFU), Dammam, në Arabinë Saudite.

Data sheet

pages70
ISBN9789928243386
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErgys Bezhani