Hapat ne islam - udhezues per shkollat e mesme View larger

Hapat ne islam - udhezues per shkollat e mesme

Mustafa Spahiç MAS0023

New product

Përshkrim i shkurtër Libri Hapat në Islam, u përkthye në shqip në kuadrin e realizimit të projektit arsimor nga fondacioni ALSAR për botimin e teksteve mësimore të karakterit edukativ islam për nxënësit e institucioneve arsimore të ciklit nëntëvjeçar dhe të mesëm.

More details

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928319005

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri Hapat në Islam, u përkthye në shqip në kuadrin e realizimit të projektit arsimor nga fondacioni ALSAR për botimin e teksteve mësimore të karakterit edukativ islam për nxënësit e institucioneve arsimore të ciklit nëntëvjeçar dhe të mesëm. Tekste të kësaj natyre, që shërbejnë dhe si udhëzues për shkollat, në tërësinë e tyre shfaqin kohezion në përputhje me kërkesat për zhvillimin e edukimit tradicional islam në rajonin tonë të Ballkanit, si për nga karakteri edukativ ashtu edhe në aparatin pedagogjik. Ato mund të shërbejnë modestisht si model reference që përmbushin standardet e respektimit të të drejtave të njeriut dhe liritë e besimit fetar. Libri është ndërtuar në tri pjesë: pjesa e parë, Shartet e imanit; pjesa e dytë, Shartet islame dhe pjesa e tretë, Ramazani. Interes paraqet pjesa e fundit Treguesi i emrave, ku autori ka shpjeguar disa terma dhe fjalë teknike të fesë islame, që ndihmojnë në kuptimin më të mirë të teksteve islame.

Data sheet

pages170
ISBN9789928319005
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka