Kujtimet luajne me mua View larger

Kujtimet luajne me mua

Milazim Krasniqi LOG0253

New product

Përshkrim i shkurtër

Një vështrim mbi arsyen dhe racionalitetin, statusin dhe funksionin e tyre në qytetërimin perëndimor dhe në atë islam; një këndvështrim krahasues mes këtyre dy makro-botëkuptimesh. Një analizë mbi arsyen e udhëhequr nga racionalizmi modern, i cili ka tradhtuar natyrën e vet, duke prodhuar dije deduktive sasiore, të shkëputura nga mendimi moral.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588532

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages120
ISBN9789989588532
Published year2021
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri