A eshte islami armik I perendimit View larger

A eshte islami armik I perendimit

Tamara Sonn LOG0243

New product

Përshkrim i shkurtër

Një studim i thellë dhe i hollësishëm i jetës dhe veprës së kolosit të kelamit/apologjetikës islame Imam Maturidiut. Vepra në hollësi diskuton jetën e Imam Maturidiut, paraqet themelet epistemologjike të mësimeve të tij dhe jep argumente të thukëta në lidhje me konceptin e monoteizmit, kozmologjisë, ontologjisë së universit dhe të ngjashme.

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588327
Viti i botimit2020

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789989588327
Viti i botimit2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiUrim Poshka
VendndodhjaShkup